XV міжнародна конференція «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

XV міжнародна конференція «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

13-15 листопада в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулася ХV Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених і спеціалістів «Проблеми сучасної ядерної енергетики», присвячена до 215-річчя від дня заснування Харківського національного університету.

Участь в конференції взяли понад 80 учасників. Зокрема учасниками були фахівці з Запорізької, Южно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС, науковці з України, Іспанії, Грузії, Литви. Також цього року до участі у конференції долучилися представники Європейського ядерного товариства.

Робота конференції проводилася у двох секціях. Перша секція включала теми, пов'язані з роботою з громадськістю в атомній галузі, розвитком атомно-енергетичного комплексу в Україні та матеріалами для ядерної енергетики. В рамках другої секції обговорювались питання підвищення рівня безпеки та ефективності експлуатації АЕС, продовження терміну експлуатації чинних енергоблоків та управління старінням основного обладнання. У кожній із секцій було представлено найновіші підходи та унікальні розробки вчених і фахівців в області ядерної галузі з провідних вищих навчальних закладів, наукових центрів і українських енергетичних підприємств і організацій. Крім розгляду теоретико-прикладних питань, які містили обґрунтування проектних рішень для нового обладнання, моделювання технологічних процесів і обладнання, в рамках секцій розглядалися і питання стратегічного розвитку галузі, зокрема питання добудови нових енергоблоків, використання в Україні модульних реакторів та ін..

НТК ЯПЦ ННЦ ХФТІ на конференції був представлений доповідями:

  • Лелеко Ю.Я., Ганн В.В. Критичні розміри стоячих хвиль ядерного горіння.
  • Рєдкіна Г.П., Черняєва Т.П., Грицина В.М., Красноруцький В.С., Петельгузов І.А., Слабоспицькая Е.А. Дослідження переорієнтації гідридів в оболонках (Zr-1% Nb) макетів ТВЕЛ під внутрішнім тиском при випробуванні, що імітує перевантаження ВЯП і аварії з граничним нагріванням оболонок до 410 °С.

З тезами доповідей, представлених на конференції, можна ознайомитися за посиланням.

 

« Назад