3 блоки АЕС України вже повністю працюють на паливі компанії Westinghouse (США)

28 червня на енергоблоці №2 Южно-Української АЕС за участі співробітників НТК ЯПЦ ННЦ ХФТІ  завершені роботи з перевантаження ядерного палива, в рамках яких відбулася повна заміна ядерного палива РФ на паливо компанії Westinghouse (США), таким чином вже два із трьох блоків цієї станції повністю працюють на паливі компанії Westinghouse.

Про це 30 червня повідомив прес-центр ДП «НАЕК «Енергоатом».

«На другому енергоблоці Южно-Української АЕС 28 червня - в День святкування Конституції України - завершився важливий і значущий етап робіт: до активної зони блока під час планово-попереджувального ремонту завантажено 163 паливні збірки модифікованої конструкції (ТВЗ-WR). Таким чином, вже два «мільйонники» на Южно-Українському майданчику та один на Запорізькій АЕС працюють виключно на цьому паливі (третій енергоблок ЮУАЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse в липні 2018 року, енероблок №5 ЗАЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse у грудні 2019 року).», - йдеться у повідомленні.

В ДП «НАЕК «Енергоатом» особливо підкреслили важливість цієї події. На теперішній час паливо компанії Westinghouse експлуатується на 2-х блоках ВП «ЮЖНО-УКРАЇНСЬКА АЕС» та 4-х блоках ВП «ЗАПОРІЗЬКА АЕС», при цьому 3-ри блоки мають повне завантаження активної зони паливом Westinghouse (№2 і 3 ЮУАЕС та №5 ЗАЕС).

Це стало можливим завдяки реалізації Проекту кваліфікації ядерного палива України (ПКЯПУ).

Проект кваліфікації ядерного палива в країні стартував у 2000 році після підписання угоди між Урядами США та України. В рамках проекту на базі НТК ЯПЦ ННЦ ХФТІ було створено Центр проектування активних зон (ЦПАЗ). Після успішного завершення Проекту у 2015 році, співробітники НТК ЯПЦ ННЦ ХФТІ та ЦПАЗ продовжують роботи з науково-технічного супроводу впровадження та експлуатації ТВЗ компанії «Westinghouse» на енергоблоках АЕС України, а також роботи з супроводження розширення експлуатації ТВЗ компанії «Westinghouse». Завдяки цьому зараз паливо компанії Westinghouse експлуатується на 6-ти атомних енергоблоках України.

« Назад